PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
W WYŚMIERZYCACH

                          

:STRONA GŁÓWNA    :DYREKCJA    :KONTAKT
KOŁO DZIENNIKARSKIE "REPORTER SZKOLNY" REALIZUJE NOWY PROJEKT - "MŁODZI DZIENNIKARZE Z PASJĄ"


Highslide JS

Grono Pedagogiczne pozyskało kolejną dotację na działania koła dziennikarskiego "Reporter Szkolny". Tym razem dofinansowanie wynosi 3200 zł.
Pieniądze, tak jak w roku ubiegłym, pochodzą z programu "Działaj Lokalnie 2016" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Tym razem szkolni dziennikarze szukają informacji dotyczących historii Naszej Szkoły. Mamy przesłanki, że pierwszy nauczyciel został zatrudniony Wyśmierzycach w roku 1819. W związku z tym, jak łatwo policzyć, w roku 2019 czeka naszą szkołę niezwykła uroczystość - dwusetlecie istnienia. Chcemy zebrać jak najwięcej wspomnień od osób starszych, utrwalić je w postaci filmów, nagrań, zdjęć, relacji ze spotkań. Pozyskane materiały będą trwałą pamiątką nie tylko dla naszych uczniów.
Mamy nadzieję, że dotrzemy także do nieco młodszych absolwentów szkoły, którzy osiągnęli życiowy sukces. Planujemy stworzyć zakładkę - "Historia szkoły", a w niej prezentować sylwetki absolwentów. Pozyskane informacje uczniowie będą też tłumaczyć na język angielski i niemiecki. Dzięki temu zyskają nowe umiejętności, a szkolna strona będzie bardziej atrakcyjna. Liczymy, że uda się nam dotrzeć do wielu ciekawych osobowości - absolentów szkoły i utrwalić ich wspomnienia. Oczywiście, tak jak do tej pory, w gazetce nie zabraknie opisu ważnych wydarzeń szkolnych i środowiskowych, bo warto promować naszą Małą Ojczyznę.

Highslide JS W pierwszych numerach "Reportera Szkolnego" znalazły się relacje z wizyty u Państwa Lucyny i Kazimierza Bomba, spotkania z emerytowanym nauczycielem, Janem Wójcikiem, czy też krótki reportaż (napisany przez ucznia) z warsztatów z dziennikarką "Echa Dnia" - Izabelą Kozakiewicz. Ciekawe, czego się jeszcze dowiemy o Naszej Szkole...

Zachęcamy do czytania nowych numerów gazetki "Reporter Szkolny"!!!

Highslide JS


Nr 4. (grudzień-styczeń) PrzeczytajHighslide JS


Nr 3. (listopad) PrzeczytajHighslide JS


Nr 2. (październik) PrzeczytajHighslide JS


Nr 1. (wrzesień) Przeczytaj

KOŁO DZIENNIKARSKIE "REPORTER SZKOLNY"


Highslide JS

Grono pedagogiczne Zespołu Szkół Samorządowych pozyskało dotację w wysokości 4000 zł na działalność Koła dziennikarskiego "Reporter Szkolny".
Pieniądze pochodzą z programu "Działaj Lokalnie 2016" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Od września do grudnia nasi uczniowie będą realizować zajęcia warsztatowe. Podczas zajęć dziennikarskich chętni nauczą się umiejętności prowadzenia wywiadu, autoprezentacji, poznają zasady pisania artykułów prasowych, przygotowania reportażu czy sprawozdania.
Warsztaty informatyczne pomogą członkom Koła poznać profesjonalne programy do składania tekstu, obróbki zdjęć i tworzenia prezentacji multimedialnej. Młodzi ludzie nauczą się obsługiwać urządzenia pomocne w pracy biurowej - gilotynę, bindownicę czy laminator.
Efektem finalnym będzie wydawanie gazetki szkolnej, na łamach której będą publikowane materiały pochodzące z wywiadów, spotkań i uroczystości.

Zamierzamy informować lokalną społeczność o ważnych wydarzeniach szkolnych i środowiskowych. Będziemy pokazywać, że warto sięgać do korzeni, interesować się historią naszych przodków. Będziemy promować naszą Małą Ojczyznę we własnym środowisku. Uczniowie nabędą nowe umiejętności, którymi będą mogli się dzielić z innymi w przyszłości, dzięki temu otrzymane dobro będzie pomnażane wielokrotnie.

W pierwszym numerze "Reportera Szkolnego" znajdzie się wywiad z Burmistrzem Wyœmierzyc, panem Markiem Bielewskim, a także fotoreportaże ze szkolnych uroczystości. Nie zabraknie Szkolnego Humoru i ciekawostek z regionu...

Highslide JS

Lista uczniów pracujących pod opieką - mgr Anny Budzik
Filip Miazga, Kacper Piwarski, Sebastian Chmielewski, Jakub Miazga,
Wiktoria Antoszewska, Przymysław Górzyński, Kacper Górzyński,
Krystian Zakrzewski, Karolina Więckowska

Zachęcamy do czytania naszej gazetki!!!

                   


NUMERY ARCHIWALNE Z ROKU SZKOLNEGO 2015/2016                   


Powrót

 Administrator strony: Beata Górnicka