KOŁO DZIENNIKARSKIE "REPORTER SZKOLNY"

Grono pedagogiczne Zespołu Szkół Samorządowych pozyskało dotację w wysokości 4000 zł na działalność Koła dziennikarskiego "Reporter Szkolny".
Pieniądze pochodzą z programu "Działaj Lokalnie 2016" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i "Koalicję dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej.

Od września do grudnia nasi uczniowie będą realizować zajęcia warsztatowe. Podczas zajęć dziennikarskich chętni nauczą się umiejętności prowadzenia wywiadu, autoprezentacji, poznają zasady pisania artykułów prasowych, przygotowania reportażu czy sprawozdania.
Warsztaty informatyczne pomogą członkom Koła poznać profesjonalne programy do składania tekstu, obróbki zdjęć i tworzenia prezentacji multimedialnej. Młodzi ludzie nauczą się obsługiwać urządzenia pomocne w pracy biurowej - gilotynę, bindownicę czy laminator.
Efektem finalnym będzie wydawanie gazetki szkolnej, na łamach której będą publikowane materiały pochodzące z wywiadów, spotkań i uroczystości.

Zamierzamy informować lokalną społeczność o ważnych wydarzeniach szkolnych i środowiskowych. Będziemy pokazywać, że warto sięgać do korzeni, interesować się historią naszych przodków. Będziemy promować naszą Małą Ojczyznę we własnym środowisku. Uczniowie nabędą nowe umiejętności, którymi będą mogli się dzielić z innymi w przyszłości, dzięki temu otrzymane dobro będzie pomnażane wielokrotnie.

W pierwszym numerze "Reportera Szkolnego" znajdzie się wywiad z Burmistrzem Wyœmierzyc, panem Markiem Bielewskim, a także fotoreportaże ze szkolnych uroczystości. Nie zabraknie Szkolnego Humoru i ciekawostek z regionu...

Lista uczniów pracujących pod opieką - mgr Krystyny Syty
Martyna Sobieraj, Przemysław Aderek, Gabriela Giedyk, Sandra Uliasz,
Ewelina Grzybkowska, Klaudia Majewska, Zofia Kawińska,
Aleksandra Grotek, Jagoda Spieszko, Agata Syta

Lista uczniów pracujących pod opieką - mgr Marzeny Zegarek
Kinga Pruszczyk, Gabriela Kuflikowska, Marta Munik, Dawid Chabora,
Klaudia Kozłowska, Mateusz Magdzicki, Ewa Łysakowska, Kacper Żak

Lista uczniów pracujących pod opieką - mgr Anny Budzik
Filip Miazga, Kacper Piwarski, Sebastian Chmielewski, Jakub Miazga,
Wiktoria Antoszewska, Przymysław Górzyński, Kacper Górzyński,
Krystian Zakrzewski, Karolina Więckowska

Zachęcamy do czytania naszej gazetki!!!

(dodatek do gazetki listopadowej) Przeczytaj dodatek

Nr 3 (listopad) Przeczytaj

Nr 2 (październik) Przeczytaj